| אתר בית הספר  | אתר זינמן-ארכיון  | אתר האינטרנט של דימונה  | אטרקציות בסביבה   | צור קשר   |
גליון נובמבר 2005
צלם - שי בנישו

מזג האויר בדימונה עכשיו

הצלצול הוא בשבילם


מאת: שיר קרסו

בכל בית ספר תוכלו למצוא אותם: המורה שמכיר רק צעקות, המורה הסחבק שכולם מעריצים, המורה הנמרץ מדי להתעמלות, וכמובן - הסטודנט החתיך שרק בא לחלטר. מורה דרך לזיהוי מהיר

המורה החנפן

בכל בית ספר שמכבד את עצמו תוכלו למצוא את ההאש-פאפי של המנהלת. המורה הזה שנוא על התלמידים ועל המורים כאחד (ובינינו, גם על המנהלת). הכלבלב הנ"ל ירוץ לנבוח למנהלת על כל דבר שמתרחש בבית הספר, ואם תעמדו בדרכו -הוא גם ינשוך. איכשהו הוא תמיד במרכז העניינים ויודע על כולם. הוא תמיד נמצא בזמן הנכון ובמקום הנכון כדי לדחוף את האף, ואז רץ להלשין. רוב הסיכויים שהוא סבור שהוא אלוהים, ולפיכך באמת לא כדאי לכם להסתבך איתו אם אתם רוצים להישאר בבית הספר. סימני זיהוי: קול בס רועם ומפחיד, גוף בהמי במיוחד ושילוב בגדים מזעזע שלא נראה כמותו מאז האייטיז. בדרך כלל יהיו אלה המורים הוותיקים שמצויים על סף בית אבות, שימלאו את התפקיד בהנאה גדולה. בגיל הזה המרמור מחריב כל חלקה טובה.

המורה הקולני

אחת התעלומות הגדולות בהיסטוריה - יחד עם משולש ברמודה וחידת אטלנטיס - היא איך המורה הזה לעולם לא מצטרד. המורה הקולני הוא סיוט לכל מי שיושב בשורה הראשונה, כיוון שרוב מה שיוצא לו מהפה מסתכם בצרחות. והכוונה היא באמת להכל. למורה הצווחן יש, פרט למיתרי קול עמידים במיוחד, כללים מאוד ברורים להתנהגות בשיעורים. לא הכנת שיעורים? צרחה. לעסת מסטיק? צווחה. החלטת להתחכם ולכתוב בצד הלא נכון של המחברת? צעקה. ואם זה לא מספיק, מדובר באחד שלא יהסס לכסח לכם נקודות במבחנים, כי "כנראה לא למדתם טוב". אבל, ותמיד יש אבל, לרוב הוא יעביר את החומר ממש טוב, ויש שמועה שמחוץ ללימודים הוא דווקא מדבר בשקט. מצד שני, הוא יורק. סימני זיהוי: ממש כמו החנפן (ע"ע), גם המורה הקולני הספיק לראות הרבה מאוד בחייו. בדרך כלל תהיה זו מורה בג'ינס צמוד במקומות הלא נכונים, חולצה רחבה, חגורה מנצנצת, מוטיב פרחוני בבגדים ושיער קצוץ. המורים יסתפקו בגופיות סבא מיוזעות מתחת לחולצה משובצת, שזה אפילו לא רטרו - זה סתם מכוער.

המורה לספורט
מורים לספורט הם, ללא ספק, תופעה. מכירים את הוויכוח הנצחי מי סובל יותר בשיעורי ספורט - הבנים או הבנות? אז יש תשובה חד משמעית: כולם סובלים בשיעורי ספורט. ולא, זה לא רק בגלל שנותנים לנו לרוץ יותר מדי קילומטרים סביב הבניין שכולנו מכירים ואוהבים. אלה המורים. הרי מי מאיתנו לא מכיר את הסיטואציה הבאה: יום חמסין בחוץ, כל מה שאנחנו רוצים זה לשבת במזגן ולא לעשות כלום. אבל למורה לספורט יש תכניות אחרות בשבילנו. הוא שמח לבשר לנו שהיום עושים ריצת 2000. כולם חצי מתים עוד במתיחות, אבל למורה לספורט זה לא ממש מזיז: הוא יושב לו רגל על רגל בצל עם בקבוק מים ביד אחת, משקפי שמש על האף ויומן ביד השנייה. למישהו יש משקולות לזרוק לו על הראש? סימני זיהוי: טרנינג של "אדידס"/"נייקי"/"פומה" לפני הברך. טי-שירט שגדולה ביותר מדי מידות, משקפי שמש שמסתירים את העיניים בדיסטנס צבאי, וכמובן - סטופר סביב הצוואר.

המורה הסחבק
ההפך הגמור על ההאש-פאפי. המורה הסחבק יעביר דחקות בשיעורים - אליהם לא חייבים לבוא כי הוא לא רושם נוכחות, אבל כולם בכל זאת מגיעים. בשיעורים הוא מרכל על שאר המורים, אולי אפילו על כמה תלמידים, והשמחה גדולה. אבל עם כל המגניבות, הוא עדיין מורה ועדיין יעמיד אתכם במקום אם תתחכמו יותר מדי. וזה, בין השאר, מה שהופך אותו לנערץ כל כך על כולם. הוא מלמד את החומר בצורה הכי מעניינת וכיפית שתוכלו לתאר לעצמכם - מי היה מאמין שבשיעור על מצב היהודים באירופה בתקופת מלחמת העולם הראשונה, תדברו על המחירים ב"קרוקר" בסוף העונה. סימני זיהוי: לבוש על פי צו האופנה, מותגים כמו "קסטרו" ו"לי קופר" הם חלק זעיר מארון הבגדים שלו. נו, אתם יודעים, סטייל חיים אתגר בגרסה הפדגוגית.

המורה הצעיר
אם יש מורה שמצליח להתקרב לשלמות, זה המורה הצעיר.הוא יצא ממש הרגע מהאוניברסיטה - או אפילו מלמד במקביל ללימודי התואר. הוא יהיה מן הסתם סחבק כי הוא די בגילכם, ובמקרה שלו זה אפילו לא נראה מאולץ. הצעיר יהיה אינטליגנט (בכל זאת, הוא עומד להיות עורך דין/איש היי-טק/מדען גרעין בעוד כמה שנים) והוא מעביר את החומר בצורה הכי מעולה וברורה. הוא ישמח לעזור לכם אם לא הבנתם, אבל גם יידע להיות תקיף וקולני אם מישהו יחליט לעצבן. וכן, הוא גם חתיך. אז נכון שבמבחנים הוא מוריד נקודות, ודי קשה לשכנע אותו שמגיע לכם יותר (בעיקר אם לא מגיע לכם יותר), אבל במקרה שלו - החוויה שווה את זה. סימני זיהוי: צעיר, חתיך, חובב מותגים ובאופן כללי חומר מתאים לבעל לעתיד. חבל שהוא המורה שלכן.

המורה שלא יודע ללמד
לרוב מורה לא מצליח ללמד כי הוא פשוט לא מצליח להשתלט על הכיתה. נשמע כמו פנטזיה פדגוגית? אז זהו, שלא. איכשהו, תמיד האשמה תיפול על התלמידים, ובסופו של דבר אנחנו אלה שנצטרך להתמודד עם נכשלים. המורים שלא יודעים ללמד מתחלקים לשני סוגים: הראשון הוא המורה שלא יודע ללמד כי הוא בכלל לא יודע מה הוא מלמד. זה דווקא יכול לעבוד לטובתכם, כי כל תשובה שתכתבו במבחן (ותהיה מנוסחת יפה) תתקבל כתשובה נכונה. ככה יש לכם 100 מובטח בתעודה להראות להורים. הסוג השני הוא כבר פחות טוב - המורה שלא יודע ללמד אבל יודע את החומר. מורה שכזה אמנם לא ילמד כלום בשיעורים, אבל עדיין יצפה מכם לדעת את כל החומר לבד למבחן. ומכאן הסוף ידוע מראש: כל הכיתה נכשלת, הולכים להתבכיין אצל המחנכת, ואז מגיע המשפט המוכר: "זה לא שהוא לא מלמד, אתם לא נותנים לו ללמד". מכאן - מורים שלא יודעים ללמד זה גרוע. סימני זיהוי: המורה שלא יודע ללמד מנסה להתלבש אופנתי (!), אבל זה פשוט לא הולך לו. בוודאי תמצאו אצלו שילובים מוזרים כמו מכנסיים של ""TNT מעונה רחוקה וחולצה משובצת לא קשורה. רוב המורים ישוחחו איתו בהפסקות, אבל לרוב זה יהיה מרחמים.
על מועצת תלמידים וה"נוער העובד והלומד"


וקנין אופיר


ביום רביעי הבא, ה 16 לחודש, יתקיימו הבחירות למועצת התלמידים. המועצה תורכב למעשה משני מועצות, מועצה של שכבות ז' וח' ומועצה של שכבות ט'-יא'. השאיפה היא שכל שכבה תזכה לייצוג במועצה. המועצות ישלחו נציגים לישיבות משותפות בהם ידונו במהלכים כלל בית ספריים. במהלך היום יתקיימו שיעורי חברה, פעילויות ספורט והפסקות פעילות לתלמידים. במוקד היום תערכנה בחירות למועצה. בשבועות האחרונים ניתן לראות שני חיילים בבית הספר. נמרוד רגב ורוני אוליבה, שני חיילים מגרעין נח"ל של ה"נוער העובד והלומד". שניהם בני 21, נמרוד מגבעתיים ורוני מהוד השרון. לדעתם הם נמצאים בפרק משימה לאומית בדימונה. שניהם משתלבים בחינוך החברתי בבית הספר "זינמן". הם ינחו את קבוצת העמיתים בנושא סמים (שכבה י'), ישתלבו בשיעורי החברה של חטיבת הביניים וילוו את מועצת התלמידים. על השהות בדימונה: "עיר נחמדה מאד, אנשים חביבים ותמיד יש הרגשה שכולם מכירים את כולם". המתמודדים למועצה הם תלמידים ותלמידות שבחרו לקחת חלק בגוף המייצג של התלמידים בבית הספר שמבטא את מחשבותיהם ורצונותיהם של התלמידים לעיצוב בית הספר. המועצה לכשתבחר תנהל ישיבות תכופות ותהיה מעורבת בעיצוב חיי החברה והלימודים בשנה הקרובה. דברי סיכום של החיילים: "אנו מקווים כי כלל התלמידים ישכילו להשתמש בזכותם וביכולתם לעצב את בית הספר ויבחרו לקחת את זמנם כאן בידיהם". בהצלחה למתמודדים.

מחשבון האהבהפותרת החלומות

ארז נאור

כמה פעמים מצאתם את עצמכם חולמים חלום מוזר ולא יודעים את משמעותו, או שחלמתם סיוט נורא שקמתם ממנו בבהלה, נכון שהייתם רוצים לדעת את משמעות החלומות שלכם אז יש מישהי שעוסקת בעניין זה והיא מפרשת חלומות, קוראים לה דפנה ביסמוט.דפנה ביסמוט מטפלת הוליסטית, עוסקת ברוחניות והיא עוזרת ללקוחות שיש להם בעיות. למשל בעיות שונות של הגוף והנפש, בעיות שצצות במהלך ההריון והלידה, פתרון חלומות, הקניית כלים ויכולת לחשיבה חיובית, ייעוץ והכוונה אישית ועסקית, גמילה מעישון, העלאת המודעות העצמית, תינוקות, בעיות שונות בילדים ונוער כגון גמגום השמנה פחדים והרטבה, בעיות קשב וריכוז.לדפנה יש אתר שבו היא עוזרת לאנשים בכל מני דרכים אם זה פירוש חלומות או גלגולי נשמות או דרך מאמרים שונים שהיא כתבה וכל זה בלי תשלום (האומנם במפגשים אישים היא גובת כסף). הטיפול של דפנה נעשה על ידי תקשור,דפנה אומרת באחד המאמרים שלה שהאדם נולד עם שישה חושים, החוש השישי של האדם זהו התת מודע שלו,עוד היא אומרת "האדם בבסיסו נמצא במצב הישרדות תמידי אין לו פנאי וזמן להתעסק עם צרכיו הרגשיים והתהיות. הוא עסוק באופן כמעט מלא במימוש צרכיו הפיזיים והחברתיים. אנחנו איננו מסוגלים להתמודד 24 שעות ביום עם זיכרונות, רגשות ותהיות. מצב הפוך של התעסקות תמידית בתת המודע תגרום לנו לבטל את כל העשייה והעבודה הצידה ותגרום לנו להתכנס לתוך עצמנו ולהתבודד מהחברה והמציאות החיצונית. לכן בתהליך החלימה עולים מתת מודע מצבים שביום יום האדם לא מתפנה אליהם ועוזרים לאדם להתוודע אליהם ולהתמודד עימם".כאשר מספרים לה את החלום היא מתקשרת עם התת מודע של החולם ומפרשת את החלום. שאלתי אישית את דפנה איך היא קיבלה את התבונה הזאת היא ענתה לי "כמו שרשמתי באתר שלי, החלומות היו איתי תמיד ולוו אותי מילדותי. בילדותי תקשרתי מבלי לדעת על כך, הייתי חווה דברים חזקים מאוד.בזכות הבבא סאלי שבא לי בחלום, זו אמונתי, ובזכות בורא עולם אני יכולה לעזור לאנשים בעזרת תקשור.והחלום הוא אמצעי, כמו הדרך בא אני מתקשרת. לכן אני תמיד אומרת, שאני מתקשרת דרך החלום. החלום הוא ראי למציאות החולם וכך אני יכולה לתקשר ולעזור לחולם. היום אני מנסה גם ללמד ולהכשיר אנשים שיעזרו ויטפלו באחרים, ולפתוח את התובנה שכולנו יכולים". דפנה גם עוזרת לאנשים בעזרת אנרגיית הידיים, קריסטלים ותמציות קריסטלים ועוד... המטרה של הטיפול היא עזרה והדרכה לשינוי ההווה והעתיד של המטופל. האתר

לחץ כאן לכניסה לאתר

לחץ כאן לכניסה לפורוםכל מה שרצית לדעת על צה"ל

טל

אני טל, המדני"ת החדשה בבית הספר וזוהי הפינה שלי. פה יהיו סיפורים, תמונות, עדכונים על תפקידים בצבא, אך לפני שמדברים על צה"ל, כשהגעתי לבית הספר שאלו אותי "למה בכלל להתגייס לצבא?" אז תקשיבו...

רבים מבני הנוער כיום מתגייסים לצבא, כי בארצנו הקטנטונת, היפה והמיוחדת ישנו חוק גיוס חובה, כי מה לעשות מצבנו לא כל כך טוב מהבחינה הביטחונית ואם לא אנחנו נגן על עצמנו אז מי יגן עלינו? בזמן האחרון, בקרב בני הנוער קיימת התלבטות לפעמים למה בכלל צריך להתגייס או מה המדינה תרמה לי שעכשיו אני צריכ/ה לתרום לה. אז מטרת הכתבה הזו היא להזכיר לכל אחד ואחת מן הקוראים, כמה חשוב להתגייס לצבא. אך לפני שנעלה בפניכם מספר סיבות, חשוב, שאת המשך הכתבה תקראו בראש פתוח כי אולי סיבות אלו יעזרו לחלקכם לחשוב אחרת ולהחליט החלטות חשובות לגבי עתידכם. עד היום כמו ששמעתם וידעתם, כל שנה כבר מאז קום המדינה, דור אחר דור מתגייס לצה"ל ועכשיו הגיע תורכם להתגייס, בשעה טובה ומוצלחת! אז נצלו את ההזדמנות להכיר ולפגוש מגוון רחב של אנשים, בני גילכם, מכל רחבי המדינה ומי יודע אולי תיצרו קשרים עם חברים שאיתם ביחד תחוו חוויות שתזכרו כל החיים. החוויות בצבא אמנם מלוות בהרבה קושי ומשמעת גבוהה, אבל רק אז תבינו כמה אתם כן מסוגלים, כמה שהתבגרתם וכמה אתם בעצם תורמים, לצבא בכלל ועצמכם בפרט. למרות הכול, בטוח חלפה בראשכם המחשבה, שאת התקופה הקרבה אתם יכולים לעבור בצורה אחרת, הרבה יותר טובה. אבל תאמת רובנו "לא מעריכים את הזכות שקיבלנו תוך כדי חובה". כי בתקופה כה קצרה אתם תעמדו במצבים שלא עמדתם קודם וגם לא תעמדו בשום מקום אחר חוץ מהצבא, אתם תהיו חלק מארגון גדול וחזק ותרגישו קרובים לכל חייל/ת שאתם פוגשים באוטובוס או ברכבת ולא משנה מאיזו יחידה היא או הוא. אתם תרגישו מה זאת "גאוות יחידה" וביחידה הזו תכירו חברים שיישארו חברים שלכם כל החיים. בנוסף אתם תתבגרו ותהיו יותר מנוסים לחיים האמיתיים, תלמדו דברים שלא חשבתם שיעניינו אתכם ולמי שמעוניין יש את האפשרות להשלים את הלימודים או ללמוד מקצוע שמעניין אותו, במסגרת הצבא ובעצם להחזיר לצבא את מה שהצבא נתן לכם. אבל רק בסוף תקופת הצבא תוכלו להגיד: "וואלה אני את הצבא שלי סיימתי- ובגדול". אז חבר'ה צריך רק את הגישה הנכונה לראות את הדברים ואם תפתחו את העיניים ותסתכלו גם על היופי שיש, במה שאתם עושים, לא רק בצבא, אלא בכל תחום שתעסקו בו בחיים, יהיה לכם רק טוב. אני יודעת שבסופו של דבר כל אחד ואחת, מכם יעשה את מה טוב לו וזה הכי חשוב. אבל חשוב גם לזכור, שעכשיו בתור תלמידים אתם בראש שונה ממה שתהיו בעוד שנתיים, שלוש והגיוס לצבא פותח לכם דלתות לעתיד יותר טוב וזה הכרטיס הכי טוב, שאתם יכולים לבקש בשבילכם לאזרחות האמיתית! וחבר'ה אני כבר שנה ושבע בצה"ל ואני נהנת מכל רגע וחושבת שזה "הדבר" הכי טוב שקרה לי, לכן אני רוצה שתחוו את זה גם. בקיצור אני בבית הספר בשביל כולכם (י' יא' יב'), בימים א',ד' וה' ובימים שאני לא נמצאת ויש לכן טופס, שאלה, בירור ועוד... אז שמעון ברוך ייקשר בננו. חוץ מזה אני אשמח שתיגשו אליי כי אני פה בשבילכם.

מאגר מתכוני אוכל

כותבת מכתב

משי אייד

כותבת מכתב למישהו שהוא בכלל לא קיים
זה קצת מוזר לכתוב מכתב למישהו שאפילו רחוק מלהיות מעבר לים
זה גם קצת קשה לכתוב מכתב למישהו שאפילו לא נגענו זה בזה ביד
זה גם קצת כיף לכתוב מכתב לאדם שאתה מתאר אותו הכי חמוד בעולם
זה שאף פעם לא יעזוב זה שאף פעם לא יגרום לך לבכות או לזעוק
זה שמתי שהוא יהיה אצלך בלב זה יהיה מקום חם ואוהב
ואני אומרת לעצמי האם זה באמת אפשרי
כי בנאדם כזה, הוא מושלם וגם אם נחכה
לא נראה לי שבנאדם כזה קיים

קריוקי באינטרנט

חבריו הטובים ביותר של האדם

מאז ומתמיד הכלב היה ידידו הטוב ביותר של האדם .אפילו כיום האדם זקוק לכלב אף יותר מפעם. רובנו חושבים שכלב הוא חיית מחמד ואיננו יודעים עליו בעצם כלום. הכלב שימש את האדם ברעיית צאן , שמירה , ואפילו לסימול המעמד(לרוב היו כלבים לעשירים). כיום אנו משתמשים בתכונותיו של הכלב אף יותר מפעם, הוא משמש להנחיית עיוורים, למציאת סמים, לגישוש, למציאת חומרי נפץ , ביחידות מובחרות בצה"ל -עוקץ, הוא גם מודיע לפני כל התקף סוכרת והכי חשוב הוא משמש לנו כחבר הכי טוב -הוא דואג לנו כשאנו לא בבית, הוא מתגעגע כשאנו הולכים, הוא זה שמקבל אותנו בשמחה בבואנו לבית , והוא זה ששמח לפנק אותנו בפרווה הנעימה שלו ובחום גופו. אבל בשביל שהוא יוכל לממש את התכונות המדהימות שלו הוא זקוק לבית חם ואוהב. גם החתול מעניק לאדם יחס של אהבה ופינוק . בטוח שאתם מכירים את המבט המתוק של החתול כשהוא רוצה פינוק . אבל אסור לשכוח שהחיות המתוקות הללו הם בדיוק כמונו - הם אוכלות, נושמות, מרגישות,רואות, מגיבות יש להן לב. אסור לנו לפגוע בהם בשום דרך כלשהי אלא לעזור להם למצוא בית חם . ולכן אנו חברי "תנו לחיות לחיות" פונים אליך בשם אלפי בעלי החיים חסרי הבית בישראל. עזרו לנו להעניק לנו בית חם ואוהב שיוכלו להעניק לכם את התכונות המדהימות שלהם. הם ייהנו מהאהבה שתעניקו להם ואתם תיהנו מהתכונות המופלאות שלהם. לאימו בעל חיים התקשרו
08-29331212
לפרטים ולתמונות הכלבים היכנסו לאתר:

האתר לאימוץ כלבים